Junior Prizegiving Awards

Special Awards

Junior Oratory Cup; Jack Staples
Claire Jackson Memorial Cup (Joint); Junior Debating; Nickol Crews
Claire Jackson Memorial Cup (Joint); Junior Debating; George DeMarco
Brownlee Cup; Junior Drama; Matt McCarthy
Year 10 Junior Memorial Cup; Endeavour; Alex Kim
Year 9 Junior Memorial Cup; Endeavour; Rowan Chang
Year 9 Junior Memorial Cup; Endeavour; Lloyd Schad
The Board of Honour Scholarship (Joint); Year 10; Finn Taylor
The Board of Honour Scholarship (Joint); Year 10; Ethan Evans
The Board of Honour Scholarship; Year 9; Scott Kilkelly
Senator Robert Kennedy Memorial Cup; General Knowledge; Isiah Atherton
Junior Sportsman of the Year; Joe Bradley

Year 10 Excellence Subject Awards

Arish Abalos;
Accounting
Design and Visual Communication
Digital Technologies (First in Subject)
Mathematics
Religious Education
Science
Social Studies
Alan Alex;
Mathematics
Physical Education
Science
Social Studies
Isiah Atherton;
Ancient History
Mathematics
Will Banks;
English
Hauora
Mathematics
Science
Social Studies
Cameron Barber;
Design and Visual Communication
Noah Baugh;
Design and Visual Communication
Materials Technology
Physical Education
Social Studies
Elliot Beattie;
Physical Education
Sam Bell;
Social Studies
Tomos Blunt;
Agriculture
Art
Materials Technology
Mathematics
Science
Matthew Bond;
English
Mathematics
Jonathan Boyle;
Drama
David Bradley;
Physical Education
Joe Bradley;
Hauora
Physical Education
Tyler Bramao;
Economics
Jayden Brown;
Art (First in Subject)
Design and Visual Communication
Jonathan Challies;
Drama
Jonty Challies-Gibb;
Drama
Te Reo Maori (First Equal in Subject)
Alexander Chapman;
Ancient History
Digital Technologies
Science
Caleb Conyers;
Spanish
Nickol Crews;
Design and Visual Communication (First in Subject)
Hauora
History/Conflict
Religious Education
Social Studies (First in Subject)
Jacob de Roo;
History/Conflict
Physical Education
Luke De Zwart;
Chinese
Cathal Dickson;
English
Music
Science
Bede Durkin-Gorman;
Materials Technology (First in Subject)
Music
Kalem Edlin;
Art
English
Mathematics
Music (First in Subject)
Social Studies
Te Aho Eketone-Whitu;
NCEA Level 1 Te Reo Maori
Te Reo Maori (First Equal in Subject)
Ethan Evans;
Ancient History (First in Subject)
Chinese
Physical Education
Religious Education
Science
Social Studies
English
Jayden Ferguson-Cooper;
Art
Tai Herewini;
Drama
Joseph Hill;
Digital Technologies
Hauora
Mathematics
Tom Hughes;
Science
Physical Education
English
Matt Jardiolin;
Materials Technology
Physical Education
Joey Johnstone;
Accounting
English
Mathematics
Science
Social Studies
Siaki Kata;
Physical Education
Matt King;
Drama
Joseph Klopper;
Digital Technologies
Mathematics
Religious Education
Spanish
Harry Kneebone;
Physical Education
Mitchell Langley;
English
Yang Yee Joseph Lee;
Chinese
Kyle Lobban;
Physical Education
Zach Logan;
Accounting
Economics
Drew Mackwell;
Accounting
History/Conflict
Social Studies
Thomas MacManus;
English
Religious Education
Science
Social Studies
Matt McCarthy;
Drama (First in Subject)
Social Studies
Jacob McCormick;
Accounting (First in Subject)
English
Hauora
Mathematics
Physical Education
Science
Social Studies
Max McInerney-Boon;
Design and Visual Communication
English
Mathematics
Physical Education
Science (First in Subject)
Social Studies
Liam McIvor;
Science
George McKendry;
Agriculture
English
Robert Methven;
Design and Visual Communication
English
History/Conflict
Social Studies
Spanish (First in Subject)
James Metzger;
Art
Physical Education
Nick Morrison;
Spanish
Karl Mulholland;
Accounting
Mathematics
Norbert Muller;
Art
Rupert Naughton;
Materials Technology
Finnian Neilsen;
Agriculture (First in Subject)
Design and Visual Communication
English
Jack Newsome;
Accounting
English
Hauora
Mathematics
Jackson O’Neill;
Mathematics
Science
Jerome O’Sullivan;
Religious Education
Social Studies
Mathematics
Angus Parkyn;
Design and Visual Communication
English (First in Subject)
Mathematics (First in Subject)
Music
Religious Education
Science
Social Studies
Caleb Pomare-Edwards;
Agriculture
Physical Education
Liam Prendergast;
Accounting
Science
Reuben Purcell;
Economics
Henry Quirke;
Digital Technologies
English
Hauora
History/Conflict (First in Subject)
Science
Social Studies
Mason Reiber;
Social Studies
Ollie Ross;
Materials Technology
Luke Shamy;
Religious Education
Kaiden Shaw;
Physical Education
Dongho Roy Shin;
Art
Tom Skinner;
Religious Education
Seamus Stack;
Economics
Mathematics
Jovarn Sullivan;
Economics (First in Subject)
Finn Taylor;
Accounting
Agriculture
John Tran;
Chinese (First in Subject)
Hauora
Jared Turton;
Design and Visual Communication
Materials Technology
Jacob Walker;
Physical Education
David Windleborn;
Ancient History
Art
Hauora
Science
Social Studies
Jackson Youngman;
Physical Education

Year 9 Excellence Subject Awards

Daniel Aguinot;
Social Studies
Languages
English
Taylor Allsop;
Social Studies
Zac Bates;
Technology
Physical Education
Felix Bennie-Steel;
Science
Matteo Brennan;
Spanish (First in Subject)
Te Reo Maori (First in Subject)
Social Studies
Music
The Arts
Languages
English
Religious Education
Liam Buckley;
Social Studies
Jackson Burgess;
Technology
English
Kohl Carrington;
The Arts (Joint First in Subject)
Technology
Physical Education
Languages
James Coates;
Physical Education
Harry Corston;
Mathematics
Science
George DeMarco;
Physical Education
English
Lucas Dutton;
Social Studies
Mathematics
Chris Fahey;
Technology
Harrison Finch;
Technology
Jaiden Fraser;
Physical Education
Languages
Nicolo Fronda;
Technology (First in Subject)
Languages
Dominic Gardiner;
Science
John Gerber;
Languages
Science
English
Jacob Greig;
Social Studies
Mathematics
Science (First in Subject)
English
Religious Education
Charlie Hall;
Social Studies
Liam Halpine;
Technology
The Arts
Languages
George Hampton;
Mathematics
Languages
Religious Education
Andres Hernandez;
Physical Education
Matt Hill;
Social Studies (First in Subject)
Science
Mathematics
English
Calum Jones;
Technology
Science
Jared Jones Pankhurst;
Religious Education
Fergus Kennedy-Davey;
Social Studies
Mathematics
Languages
Duncan Kennett;
Science
Scott Kilkelly;
Chinese (First in Subject)
Technology
The Arts
Languages
Daniel Kofoed;
Social Studies
Mathematics
Languages
Religious Education
English
Ben Krijgsman;
Social Studies
Brandon Kuipers von Lande;
The Arts (First Equal in Subject)
Connor Lyons;
Physical Education
Ben MacGregor;
Languages
Jack Marshall-Lee;
Languages
Josh McCarthy;
Social Studies
Caspar McCormick;
Physical Education
Science
Tommy McIntyre;
Physical Education
Jacob McKendry;
The Arts
Will McKeown;
Physical Education
Social Studies
Mathematics
Lochie McNicholl;
Physical Education
Richard McNulty;
Digital Technologies (First in Subject)
The Arts
Science
Finn Moffat;
Physical Education
Social Studies
Mathematics
English
Quentin Monaghan;
Technology
Adam Morganty;
The Arts (Joint First in Subject)
Joe Morrison;
Physical Education
Mathematics
Mathematics
Science
English
Religious Education
Social Studies
Jacob Moylan;
Mathematics
English
Samuel Mulholland;
Languages
Harvey Newsome;
Mathematics
Languages
Ed O’Brien;
Mathematics
Science
Connor O’Neill;
Technology
Nicholas O’Neill;
Social Studies
The Arts
Languages
English
Religious Education
Daniel Pace;
Religious Education
Jean-Luc Pitcaithly;
Technology
The Arts
Sam Reed;
English
Samuel Renton;
Technology
Luke Robb;
Technology
Physical Education
The Arts
Languages
Science
Religious Education
Shaun Rooney;
Mathematics
English
Joe Routhan;
English (First in Subject)
Religious Education
Lloyd Schad;
Drama
The Arts
Alex Short;
Mathematics
Languages
Science
Religious Education
Social Studies
Josh Stenberg;
Design and Visual Communication (First in Subject)
Technology
Andy Stewart;
The Arts
Science
Technology
Kynan Stowers-Smith;
Languages
Jordan Thwaites;
Technology
Tim Tregoning;
Religious Education
Matt van Peer;
Mathematics
Samir Vertogen;
Materials Technology (First in Subject)
Technology
Social Studies
Science
English
Samuel Wallace;
Social Studies
Mathematics
Ben Whiting;
Science
Kuki Wickliffe;
Physical Education
George Wilce;
Physical Education
Reece Wills;
The Arts
Willem Wylaars;
Physical Education

Comments are closed.