Senior Prizewinners Special Awards – 2015

Samuel Robb: Year 11 Board of Honour Prize – Diligence
Jack McLoughlin: The Hudson Cup for Academic Endeavour – Learning Support
Cole Meimaris: The George Fulguirinas Cup – Learning Support
Lachie Bartlett: The PTA Award – Outstanding role model in the Learning Support
Maui Brennan: The Bishop Hanrahan Memorial Cup – Religious Education
Sion Davies: Year 12 Board of Honour Prize – Diligence
Peter O’Connor: Year 12 Board of Honour Prize – Diligence
Maui Brennan: Father Gerard Mills Scholarship – Cultural Leadership
Tim Maguire: Father Gerard Mills Scholarship – Cultural Leadership
Jose O’Sullivan: The Jeremy B Cullen Trophy – Senior Music
Jacob Reese-Jones: The Mrs Smith Cup – Creative Writing
George Berry: The Vernon Griffiths Award – Singing
Michael Thwaites: The Instrumental Music Award
Tom Kennedy: The Sir Walter Clifford Cup – Debating
Jacob Reese-Jones: The MM & JJ Kavanagh Memorial Prize – Oratory
James Norton: The Mrs M O’Sullivan Memorial Trophy – Dramatic Art
Kaelan Boyce: The Sean O’Brien Memorial Trophy – Sport
William Tucker: Sportsman of the Year – The Father Scambary Cup
George Berry: The Clayton Cosgrove Cup
Josh van der Plas: The Carl Sweeney Memorial Trophy
Jacob Reese-Jones: The Brodie Gold Medal – for Religious Knowledge
Justin Jordan: The Diligence Gold Medal
Gerard Evans: The JC Colin Trophy – Special Character
Lachie Bartlett: The Ignatius O’Boyle Cup and Gold Medal – Special Character
Jacob Reese-Jones The Cup for Proxime Accesit
Justin Jordan: The Grimes Gold Medal Dux of the College

Doug Walter: Materials Technology Trophy
Joshua Dolan: The Guild of Woodworkers Award
Lukas Blazey: The Guild of Woodworkers Award
Matt Heyward: The Guild of Woodworkers Award
Max van Empel: Senior Digital Technology Cup
Jesus-Jay Labajo: Senior Design and Visual Communication Award
Jose O’Sullivan: Jeremy B Cullen Trophy – Senior Music
Jack McLoughlin: The Ramsay Cup – Diligence in Visual Art
Michael Hurst-Long: Photolife Award
Sho Sasaki: The Cup for Excellence in Visual Art
Theep Song Ungsupaisarn: The Cup for Excellence in Visual Art
Daniel Lilburne: The Cup for Excellence in Visual Art
Jack McLoughlin: The Memorial Cup for Endeavour
Jacob Reese-Jones: The Vuleta Cup for Diligence – Biology
Simon Pitcaithly: The Rev Dr G Duggan Theology Cup
Lachie Bartlett: The Rev Dr G Duggan Theology Cup
Tom Crean: The Peter Kaye Trophy- First in Class – Agriculture

Comments are closed.